Reklama

W SKRÓCIE

15.04.2013
Czyta się kilka minut
9 – 15 kwietnia
G

Gwarancje Kultury. Obchodząca 8. urodziny TVP Kultura po raz kolejny przyznała swoje nagrody. Otrzymali je: Joanna Bator za powieść „Ciemno, prawie noc” (literatura), Bartłomiej Wąsik (jazz, rock i inne), tenor Piotr Beczała (muzyka poważna), Bartłomiej Topa (odtwórca głównej roli w „Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego – film), Kornél Mundruczó i zespół aktorski TR Warszawa (teatr) oraz Zbigniew Libera (sztuki wizualne). Jako menedżera kultury nagrodzono Violettę Łabanow, prezeskę Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”, twórcę edukacyjnego projektu Smykofonia, zaś wyróżnienie w kategorii „kultura w sieci” trafiło do portalu otwartazacheta.pl. Supergwarancjami wyróżniono dyrygenta Esa-Pekkę Salonena (jego sylwetkę prezentujemy w tym numerze „TP”) – „za wytrwałe promowanie muzyki Witolda Lutosławskiego na estradach świata oraz w nagraniach płytowych” – oraz Krzysztofa...

3228

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]