Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

29.10.2012
Czyta się kilka minut
(3 – 9 XI)
Z

Zmarła Aleksandra Olędzka-Frybesowa. Eseistka, poetka i tłumaczka, laureatka m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Opublikowała – poświęcone przede wszystkim sztuce średniowiecza – zbiory esejów „Z Paryża w przeszłość. Wędrówki po Europie”, „Drogami średniowiecznej Europy” czy „Patrząc na ikony”. Przekładała na język polski szkice Simone Weil (zbiór „Świadomość nadprzyrodzona”) oraz poezję francuską (antologia „Metafizyczni poeci francuscy drugiej połowy XX wieku”). Przez wiele lat stale współpracowała z „Tygodnikiem Powszechnym”. Miała 88 lat.

Nagroda Szymborskiej. Fundacja Wisławy Szymborskiej poinformowała oficjalnie o powołaniu Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej, która będzie przyznawana „co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po...

4001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]