Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

29.10.2012
Czyta się kilka minut
(3 – 9 XI)
Z

Zmarła Aleksandra Olędzka-Frybesowa. Eseistka, poetka i tłumaczka, laureatka m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Opublikowała – poświęcone przede wszystkim sztuce średniowiecza – zbiory esejów „Z Paryża w przeszłość. Wędrówki po Europie”, „Drogami średniowiecznej Europy” czy „Patrząc na ikony”. Przekładała na język polski szkice Simone Weil (zbiór „Świadomość nadprzyrodzona”) oraz poezję francuską (antologia „Metafizyczni poeci francuscy drugiej połowy XX wieku”). Przez wiele lat stale współpracowała z „Tygodnikiem Powszechnym”. Miała 88 lat.

Nagroda Szymborskiej. Fundacja Wisławy Szymborskiej poinformowała oficjalnie o powołaniu Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej, która będzie przyznawana „co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po...

4001

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]