Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

27.02.2012
Czyta się kilka minut
21 - 27 lutego 2012
Z

Zmarł Asar Eppel. Rosyjski prozaik oraz tłumacz literatury polskiej na język rosyjski, autor przekładu m.in. „Ogniem i mieczem”, „Sklepów cynamonowych”, poezji od Reja i Kochanowskiego, poprzez Mickiewicza, po Różewicza i Szymborską, a także tekstów piosenek Anny German. Opublikował m.in. powieść „Trawiasta ulica” (wydanie polskie: 1999), tomy opowiadań, libretto musicalu „Furman i król” wg prozy Babla. Miał 77 lat.

Cezary. „Artysta” Michela Hazanaviciusa triumfował nie tylko podczas rozdania Oscarów (o czym piszemy powyżej), ale także w rywalizacji o ich francuskie odpowiedniki – Cezary. Otrzymał tu aż sześć statuetek: dla najlepszego filmu, reżysera, aktorki (Bérénice Bejo), za zdjęcia, muzykę i dekoracje. W kategorii „film zagraniczny” – podobnie jak w Hollywood – zwyciężyło „Rozstanie” Asghara Farhadiego.

Nagroda im....

1439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]