Reklama

W czepku urodzony

W czepku urodzony

27.05.2019
Czyta się kilka minut
Piotr Górny, czyli donGURALesko, raper: Żeby się wyróżnić, zakosiłem bratu żółty czepek pływacki i uparcie w nim chodziłem. To był mój pomysł na odgrodzenie się od otaczającej mnie szarówki i prywatna wojna z systemem.
W gdyńskim klubie „Galaktyka”, 4 stycznia 2019 r. KAROL MAKURAT / REPORTER
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Pana ojciec opowiadał o czerwcu ’56?

PIOTR GÓRNY: Mało, nie jest typem kombatanta. Kiedy w Poznaniu w 2016 r. odbywały się obchody okrągłej rocznicy wydarzeń czerwcowych, po raz pierwszy namówiłem jego, moją żonę i dzieciaki, byśmy tam poszli. Przyjechali dwaj prezydenci – Lech Wałęsa i Andrzej Duda. Zgromadził się tłum wrogo do siebie nastawionych grup, panowała wyjątkowo negatywna energia, krzyki, gwizdy, obrażanie Wałęsy. Z całych tych obchodów wyszła hucpa – okazało się, że niemożliwe jest zjednoczenie się wokół historycznych rocznic. Moje dzieci – a jest ich trójka; najmłodsze ma lat siedem, najstarsze jedenaście – wystraszyły się, zaczęły płakać. Ich łzy są najlepszym komentarzem. Wtedy postanowiłem opowiedzieć o czerwcu ’56 w domowym zaciszu i bez używania ­metawielkich słów.

Co Pan powiedział?

Że w 1956 r....

15575

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]