Reklama

Ukraińskie zaloty

Ukraińskie zaloty

09.10.2008
Czyta się kilka minut
Decyzja o rozwiązaniu parlamentu przez Wiktora Juszczenkę, niestety nie jest jeszcze rozwiązaniem kryzysu który trawi Ukrainę od początku września. Teraz dopiero się zacznie - pisze na swoim blogu Andrzej Brzeziecki.
"

"Cała działalność prezydenta i jego administracji nastawiona w najbliższym czasie będzie na walkę z panią premier Julię Tymoszenko" - twierdzi Brzeziecki.

"Teraz obie partie (BJuT i Partia Regionów) jednym głosem będą mówić, że prezydent nie miał prawa rozwiązywać Rady Najwyższej (ich zdaniem nie mógł tego zrobić przed 23 listopada, kiedy to mija rok od zaprzysiężenia deputowanych). I razem będą niszczyć Juszczenkę" - czytamy na blogu.

"Prezydent musi być tego świadom. Być może liczy, że wpychając Julię Tymoszenko w objęcia Janukowycza rzeczywiście odbierze jej głosów na zachodzie kraju. Tak czy inaczej widać wyraźnie, że prezydent idzie na całość".

Przeczytaj komentarz Andrzeja Brzezieckiego na blogu pt. "Trzy żółwie".

Andrzej Brzeziecki jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Nowa...

959

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]