Reklama

open eyes economic summit 2019

Tu też jest Ukraina

Tu też jest Ukraina

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Łukasz Wenerski i Andriy Korniychuk, autorzy raportu na temat społecznego zaangażowania Ukraińców za granicą: Warto, by kapitał społeczny, który zbudowali Ukraińcy w Polsce, nie został zmarnowany. Dzięki działalności społecznej łatwiej się integrują.
Od lewej: Łukasz Wenerski, Andriy Korniychuk Fot. Archiwum prywatne x2
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Najlepiej zapamiętane historie?

ŁUKASZ WENERSKI: Opowiem o kobiecie z Warmińsko-Mazurskiego. Do Polski przyjechała kilkanaście lat temu. Z wyższym wykształceniem, ale nawet u siebie miała problemy z pracą. Szybko wyszła za mąż, później pierwsze, drugie dziecko, jakieś problemy finansowe. Przyjechała tu, by podjąć pracę. Najprostszą – sprzątaczki. Krążyła między Polską a Ukrainą, gdzie wracała, by sfinansować dzieciom szkołę i studia. Potem było jej jeszcze trudniej, bo zmarł mąż. Musiała sama utrzymywać rodzinę.
 

Dzisiaj pracuje w Polsce jako opiekunka – od lat tej samej starszej osoby. Dla niej to nie tylko praca. Mówi, że stała się częścią rodziny, dla której pracuje. Ale najważniejsze jest to, że kilka lat temu zaczęła charytatywnie pomagać przyjeżdżającym do nas Ukraińcom. Wspierała ich w znalezieniu...

10885

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]