Reklama

Ładowanie...

Trump nadal wspiera NRA

Trump nadal wspiera NRA

30.05.2022
Czyta się kilka minut
CHANDAN KHANNA / AFP / EAST NEWS
N

NAJPIERW BEZPIECZNE SZKOŁY, potem pomoc Ukrainie – apelował Donald Trump podczas wystąpienia na forum NRA, wpływowej amerykańskiej organizacji posiadaczy broni palnej. Wygląda na to, że myśląc o powrocie do władzy były prezydent nie cofnie się przed absurdem; wszak gdy sprawował władzę, był ścisłym sojusznikiem NRA, a słowa te wypowiedział kilka dni po tym, gdy w teksańskiej szkole z rąk uzbrojonego mordercy zginęło 19 dzieci i 2 nauczycieli. Na zdjęciu: Gabriella Uriegas, koleżanka jednej z ofiar, w ramionach matki przed siedzibą sądu w Uvalde, Teksas, 26 maja 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]