Reklama

Trawa na łące

Trawa na łące

06.06.2007
Czyta się kilka minut
W 22. numerze krynicy prawdy, tygodnika "Wprost", panowie Robert Mazurek i Igor Zalewski ogłosili (w rubryce ,,Z życia koalicji, z życia opozycji") kolejne - 3873., 3874. i 3875. - dowcipy o Adamie Michniku. Tym razem źródłem inspiracji była fotografia naczelnego "GW" z pierwszej strony "TP" nr 20/07. Przeczytałem dowcipy i zrobiło mi się żal panów Mazurka i Zalewskiego. To musi być straszny, tytaniczny wysiłek takie pisanie wciąż o tym samym. Ale nie upadajcie, panowie, na duchu. Jeszcze kilka tysięcy dowcipów i może ktoś uwierzy, że to wy walczyliście o wolną Polskę, a Michnik za to wsadził was do tajnych lochów pod "Gazetą Wyborczą" i trzymał całe lata 90. Nawiasem: w "Dzienniku" z 31 maja pan Zalewski karci pracowników telewizji publicznej, pisząc, że "są bardziej elastyczni od trawy na łące". Brawo! Pan Zalewski wiele wie na temat trawy i elastyczności.
M

MARIAN STALA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]