Reklama

Szkoły dla dorosłych

Szkoły dla dorosłych

25.09.2017
Czyta się kilka minut
W placówkach skontrolowanych przez NIK z ponad 20 tys. osób, które rozpoczynały naukę, ukończyło ją tylko 21 proc.
E

Egzaminy zewnętrzne zdało niecałe 8 proc. słuchaczy (maturę jedynie 2 proc.). Dorosłych lepiej uczą szkoły publiczne niż niepubliczne – ale aż 80 proc. z nich wybiera te drugie. „Na wysokość otrzymywanych środków nie wpływa jakość kształcenia w szkole ani skuteczność tego kształcenia (…). Kluczem do otrzymania dotacji są podpisywane przez słuchaczy listy obecności” – czytamy w raporcie. Warto, by na fali dyskusji o zmianach w systemie nauczania dzieci i młodzieży oraz w szkolnictwie wyższym wypłynęły także problemy związane z edukacją dorosłych. W Polsce funkcjonuje ponad 3800 szkół dla dorosłych, a uczy się w nich ponad 400 tys. osób. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]