Reklama

Sucho

Sucho

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Jest sucho.
W

Wszystko porudziało i wyszarzało. Wiatr ciągnie z południowego wschodu i goni lekkie chmury. Zupełnie nie jak w listopadzie: świat podszyty tym suchym wiatrem. Mogłoby tak zostać. Żeby się w końcu zrobiło jak na stepie w połowie lata. Rudo, wietrznie i sucho. I trzeba szukać jakiegoś zagłębienia, zapadliska albo pagórka, żeby rozbić namiot. Na przykład gdzieś nad rzeką Naryn albo jej dopływem. Ale wiatr i tak znajduje drogę i trzeba śledzie przyciskać kamieniami, trzeba wiązać dodatkowe linki i auto ustawić jako osłonę, która i tak nic nie daje. Więc można tylko wślizgnąć się do śpiwora i nasłuchiwać wielkiej ciemności, która sunie z łoskotem nad ziemią, i można się tylko zastanawiać, skąd się wzięła, gdzie jest jej początek.
Takie mam myśli w Polsce na początku listopada, gdy jest tak sucho, pięknie i wietrznie. Nasłuchuję wiatru za drewnianą ścianą i w myślach wybieram się...

4020

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]