Reklama

Styczeń w nauce

Styczeń w nauce

10.02.2020
Czyta się kilka minut
1 stycznia 2020 roku w czasopiśmie "Nature" ogłoszony został algorytm komputerowy, który diagnozuje raka piersi lepiej niż lekarze. A potem było już tylko lepiej... - na pierwszy odcinek nowego podkastowego cyklu zaprasza Łukasz Lamża.
Podkast Powszechny / cykl Miesiąc w nauce

Posłuchaj

S

Styczeń w nauce to pierwsza z cyklu audycji, w których Łukasz Lamża, dziennikarz naukowy "Tygodnika Powszechnego", siada nad newsami naukowymi z poprzedniego miesiąca, które szczególnie nas poruszyły i zainteresowały, i zastanawia się, co właściwie z nich wynika.

W styczniu były to: algorytm diagnozujący raka piersi na podstawie mammogramu, tajemniczo pociemniała Betelgeza, ośmiotygodniowe wilcze szczeniaki, które spontanicznie aportują, pięć nowych gatunków ptaków śpiewających, komórki macierzyste ścięgien i najstarsze, 170-letnie, pieczone bulwy, gotowe do spożycia.

Współpraca:

Autorski przegląd naukowych wydarzeń według Łukasza Lamży co miesiąc w Podkaście Powszechnym.


Wykorzystano utwór: Alexander Nakarada, Silly Intro / serpentsoundstudios.com na licencji CC BY / filmmusic.io 

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dalibyście transkrypt, bo przeczytałbym w trzy minuty, a nie trzydzieści, żeby dowiedzieć się tego co najważniejsze. Czyli - co z tego wynika.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz