Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

18.06.2018
Czyta się kilka minut
P

Pan Piotr Mucharski
Redaktor Naczelny Tygodnika Powszechnego

Szanowny Panie Redaktorze,

W związku z artykułem pt. „Dobry serial”, autorstwa Kaliny Błażejowskiej, opublikowanym w „Tygodniku Powszechnym” na stronie 75 w wydaniu z dnia 27 maja 2018 r., nr 22 (3594), na podstawie przepisu art. 31a ustawy prawo prasowe Rzecznik Prasowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wnosi o zamieszczenie sprostowania o następującej treści:

„Nieprawdą jest, że minister kultury Piotr Gliński powiedział, iż szkoda mu czasu na kulturę”.

Uzasadnienie:

Artykuł opublikowany w wydaniu z dnia 27 maja 2018 r. na stronie 75 „Tygodnika Powszechnego” w wydaniu nr 22 (3594), autorstwa Kaliny Błażejowskiej zawiera nieprawdziwą informację: „Minister kultury otwarcie przyznaje, że na kulturę szkoda mu czasu: nie śledzi ani polskiej kinematografii, ani telewizji – nawet tej, którą nadzoruje”. Minister kultury Piotr Gliński nigdy nie mówił, że „szkoda mu czasu na kulturę”. Autorka artykułu nie podała okoliczności, miejsca ani daty, kiedy miałyby paść takie słowa.

W związku z przytoczonym cytatem proszę o opublikowanie powyższego sprostowania.

Z poważaniem
Rzecznik Prasowy MKiDN

OD REDAKCJI: Zgodnie z wymogiem art. 32 p. 6 Prawa Prasowego do powyższego sprostowania możemy się odnieść dopiero w kolejnym numerze, co też uczynimy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ministerstwo Kultury itd, nadzwyczaj aktywne zrobiło się w tłumaczeniu słów swego szefa. Już tłumaczono, że Pan Minister niczego nie wiedział o wyprowadzeniu prawie 1/2 mld PLN do Luksemburga przez książęce postacie tak dobrze na zdjęciu z Panem Ministrem wypadające, chociaż TP czarno na białym udowodnił. że wiedział. Teraz kolejną złotą myśl Pana ministra się tłumaczy. Chyba, czasami, byłoby lepiej, żeby tenże szef nie odzywał się. Zaoszczędziłoby się wiele farby drukarskiej i papieru.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]