Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

24.08.2010
Czyta się kilka minut
Wobec przesłanego do naszej redakcji żądania sprostowania, wyrażonego przez posła Antoniego Macierewicza, publikujemy w uzupełnieniu tekstu Tomasza Potkaja "Obłędny rycerz" ("TP" nr 32/2010), oświadczenie Wojciecha Onyszkiewicza przesłane przezeń Polskiej Agencji Prasowej:
W

Warszawa 9. 03. 2010 r.

W ostatnich dniach nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Andrzeja Friszke pt. "Anatomia buntu". W książce tej w części dotyczącej śledztwa

prowadzonego przeciwko uczestnikom wydarzeń z marca 1968 roku przypisano

Antoniemu Macierewiczowi zachowania, które nie miały miejsca. Chodzi o fragment stwierdzający, że swoimi zeznaniami obciążył mnie. Przebieg wydarzeń był odwrotny od opisanego w książce. Najpierw ja potwierdziłem swoimi zeznaniami fakty, które, jak sądziłem, znane były SB. Dopiero pod wpływem moich zeznań Antoni Macierewicz po ponad miesiącu przestał zaprzeczać stawianym oskarżeniom. Nie jest więc prawdą, iż jego zeznania mnie obciążyły. To moje zeznania mogły przyczynić się w konsekwencji do wielomiesięcznego aresztu Antoniego Macierewicza.

Prof. Friszke nigdy nie zwrócił...

1189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]