Reklama

Ładowanie...

Sprostowanie

Sprostowanie

17.04.2007
Czyta się kilka minut
W artykule Dariusza Jaworskiego "Pytania graniczne" ("TP" nr 11/07) pojawiła się, nie pierwszy raz na łamach "Tygodnika", nieprawdziwa informacja o Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który "wrócił w strukturę poznańskiego uniwersytetu". Teologia była prawdopodobnie wykładana w Kolegium Jezuickim, które na mocy dekretu króla Zygmunta III Wazy z 1611 r. stało się pierwszym w Poznaniu uniwersytetem. Jednak ani w II RP, ani tym bardziej za PRL-u teologii na uniwersytecie poznańskim nie było. Stąd, w 1998 r. Wydział Teologiczny nie tyle wrócił na UAM, co po prostu tam zaistniał.
Z

ZYGMUNT SZYFTER

(Poznań)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]