Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Sprostowanie

Sprostowanie

17.04.2007
Czyta się kilka minut
W artykule Dariusza Jaworskiego "Pytania graniczne" ("TP" nr 11/07) pojawiła się, nie pierwszy raz na łamach "Tygodnika", nieprawdziwa informacja o Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który "wrócił w strukturę poznańskiego uniwersytetu". Teologia była prawdopodobnie wykładana w Kolegium Jezuickim, które na mocy dekretu króla Zygmunta III Wazy z 1611 r. stało się pierwszym w Poznaniu uniwersytetem. Jednak ani w II RP, ani tym bardziej za PRL-u teologii na uniwersytecie poznańskim nie było. Stąd, w 1998 r. Wydział Teologiczny nie tyle wrócił na UAM, co po prostu tam zaistniał.
Z

ZYGMUNT SZYFTER

(Poznań)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]