Reklama

Sprostowania

Sprostowania

06.02.2007
Czyta się kilka minut
W artykule ks. Andrzeja Draguły "Pomiędzy nostalgią a amnezją" ("TP" nr 1/07), w opisie jego podróży sentymentalnej na Ukrainę pojawiła się nieścisłość. Pałac hrabiego Aleksandra Fredry znajduje się w Beńkowej Wiszni, a nie, jak pisze autor, w oddalonych blisko pięć kilometrów od tej miejscowości Rudkach (Beńkowa Wisznia do 1939 r. należała do hrabiny Skarbkowej). W Rudkach natomiast, w krypcie tamtejszego kościoła parafialnego, Fredro został pochowany.
W

WIT RADWAŃSKI, (Nowy Targ)

***

Dariusz Kwiecień w tekście "Podzwonne dla katechezy" ("TP" nr 2/07) napisał, że Spotkania Młodych w Wadowicach organizuje wspólnota Chemin Neuf. Tymczasem spotkania te (w tym roku, w dniach 26-31 lipca, odbędą się już po raz siódmy), organizuje Wspólnota Emmanuel.

JANUSZ TARASIEWICZ, Wspólnota Emmanuel w Polsce

***

W tekście Jarosława Flisa pod, nomen omen, tytułem "Jeszcze jedna żaba" ("TP" nr 5/07) popełniliśmy (nasz autor i redakcja) coś, czego musimy się wstydzić: posłem PiS jest oczywiście Jacek, a nie Jarosław Kurski, którego serdecznie przepraszamy.

REDAKCJA "TP"

***

W numerze "TP" 5/07 (str. 9) błędnie podaliśmy autora fotografii obrazu Macieja Świeszewskiego "Ostatnia Wieczerza". Autorem jest pan Roman Nieczyporowski, którego przepraszamy za tę pomyłkę oraz za to, że nieświadomi jego autorstwa, reprodukowaliśmy zdjęcie bez jego zgody.

Redakcja "TP"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]