Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Smutek Schulza, radość Merkel

Smutek Schulza, radość Merkel

15.05.2017
Czyta się kilka minut
Dla niemieckich socjaldemokratów to polityczno-psychologiczna katastrofa.
Fot. Bernd von Jutrczenka / DPA / PAP
I

Ich konkurenci chadecy (CDU, partia Merkel) nie tylko wygrali wybory do parlamentu w landzie Nadrenia Północna-Westfalia, ale mogą utworzyć lokalny rząd z liberałami (FDP), którzy osiągnęli swój historyczny sukces (ponad 12 proc.). Ten najludniejszy land Niemiec, z Zagłębiem Ruhry, był dotąd „matecznikiem” SPD. Co więcej: od chwili, gdy na początku roku Martin Schulz został kandydatem SPD na kanclerza, to już trzecie wybory landowe (po Kraju Saary i Szlezwiku-Holsztynie), w których CDU spektakularnie wygrywa. Jeśli te nastroje się utrzymają, jest coraz bardziej realne, że po jesiennych wyborach do Bundestagu kanclerzem znów zostanie – już po raz czwarty – Angela Merkel. Na zdjęciu: Schulz przyznaje się do klęski SPD. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]