Reklama

Smoki z betonu

19.05.2008
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" wręczył Medale Świętego Jerzego po raz piętnasty - za to uroczystość po raz pierwszy odbyła się w stolicy. 18 maja w auli Politechniki Warszawskiej Medale otrzymali Anna Otffinowska i rabin Michael Schudrich.
Medal Świętego Jerzego
D

Do auli niełatwo trafić w gąszczu akademickich zabudowań, a w dodatku padał ulewny deszcz. Dlatego Piotr Mucharski, prowadzący uroczystość obok Katarzyny Kolendy Zaleskiej, mógł powitać gości uwagą, że na sali są najbystrzejsi i najwierniejsi. Byli to m.in. prof. Barbara Skarga, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. Jan Sikorski, min. Andrzej Przewoźnik oraz ambasador Izraela David Peleg. Medal św. Jerzego przyznawany jest za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym". W tym roku honorował walkę z smokiem nietolerancji oraz smokiem nieczułości.

Po wymienieniu nazwisk laureatów rozległy się długie brawa. Zastępca redaktora naczelnego Dariusz Jaworski wygłosił laudację dla Anny Otffinowskiej, pomysłodawczyni i współorganizatorki społecznej akcji "Rodzić po ludzku" na rzecz poprawy sytuacji w polskich szpitalach położniczych. Mówił o zbieżności dat;...

6397

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]