Reklama

Ładowanie...

Laureaci Medalu Świętego Jerzego 2007/08

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Oto laureaci tegorocznego Medalu Świętego Jerzego - honorowej nagrody "Tygodnika Powszechnego", przyznawanej od 1993 r. za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym".
Michael Schudrich i Anna Otffinowska - laureaci Medalu Świętego Jerzego 2008 /fot. Forum
W

W tym roku Kapituła Medalu Świętego Jerzego w składzie:

Ksiądz Adam Boniecki MIC

Profesor Barbara Skarga

Arcybiskup Józef Życiński

Profesor Władysław Stróżewski

Profesor Andrzej Zoll

przyznała Medale Świętego Jerzego A.D. 2007/2008

Pani Annie Otffinowskiej

Prezes Fundacji "Rodzić po Ludzku"

oraz

Panu Michaelowi Schudrichowi

Naczelnemu Rabinowi Polski

Michael Schudrich jest Naczelnym Rabinem Polski od 2004 roku. Zwolennik dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego. Jego rodzina pochodzi z Baligrodu, a on sam w 2005 roku został obywatelem Polski.

Portret Laureata autorstwa Agnieszki Sabor......

2950

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]