Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

19.10.2015
Czyta się kilka minut
„Czasem zdarza się, że Bóg też nic nie mówi. Wtedy czuję tylko pustkę, pustkę, pustkę. Ale jestem cierpliwy i czekam” – napisał papież o swojej modlitwie w przedmowie do nowej Biblii dla młodzieży wydanej przez YOUCAT.
C

Chcecie ode mnie komentarza, ale przypadek jest beznadziejny… Jeśli do papieża Bóg czasami nie mówi, to jasne, że na ogół mówi. I w dodatku wygląda na to, że cierpliwie czekając, Franciszek czegoś się jednak zwykle może doczekać. A ja mogę tylko się przyznać, że ta pustka, pustka, pustka… jest dla mnie stanem habitualnym. Nie każcie mi pisać o pustce: to sprzeczność w założeniu. ©

​Autorka jest pisarką, jako benedyktynka mieszka w klauzurowym klasztorze w Staniątkach koło Krakowa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]