Reklama

Ładowanie...

Sławomir Shuty: Był na mnie hajp [Punkt zwrotny]

Sławomir Shuty: Był na mnie hajp [Punkt zwrotny]

27.12.2022
Czyta się kilka minut
Sławomir Shuty, pisarz: „Niedawno sobie zdałem sprawę, że panował wokół mnie opresyjny klimat. Rodzice mieli styl wychowania przez opieprzanie, a na osiedlu przemoc była na porządku dziennym”.
Sławomir Shuty (2004 r.) / fot. Reporter Poland

Posłuchaj

S

Sławomir Shuty (ur. 1973, prawdziwe nazwisko Mateja) był kilkanaście lat temu jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej literatury. Urodził się i wychował w Nowej Hucie (do czego nawiązuje pseudonim „Shuty”), za autobiograficzną powieść „Zwał" (2004) otrzymał Paszport „Polityki". Jednak kolejne książki nie zostały przyjęte entuzjastycznie. Z żoną i córką przeprowadził się w Beskid Niski, gdzie otworzyli gospodarstwo agroturystyczne. Shuty wraca do pisania: ukazały się jego „Opowieści o ludziach z wolnego wybiegu. Pasty i skity" oraz wznowienia „Nowego wspaniałego smaku", „Bełkotu" i „Cukru w normie".

Punkt Zwrotny to cykl rozmów w Podkaście Powszechnym o punktach zwrotnych w życiu i końcach, które stają się początkiem. Zaprasza Katarzyna Kubisiowska. 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter