Reklama

Silniejsza, choć nie wygrywa

Silniejsza, choć nie wygrywa

20.04.2003
Czyta się kilka minut
N

Niedługo ukaże się dobra i piękna książka. Dziś składa się jeszcze z luźnych kartek i do niedawna nie było wiadomo na pewno, jaki będzie nosiła tytuł. Autorką jest znana dziennikarka, Magda Papuzińska. Chapeau bas!

To powieść przeznaczona raczej dla młodzieży, choć z pewnością sięgną po nią i dorośli. Jest prosta, spokojna i szlachetna, choć jej temat należy do tak zwanych drastycznych: narrator to trzynastoletni chłopiec całkowicie niesprawny fizycznie i więcej niż sprawny umysłowo. Jaś od urodzenia nie może się poruszać i żyje pomiędzy łóżkiem a wózkiem - karmiony, myty, przewijany i wywożony na spacery. Wydawałoby się, że taki temat - bardzo przecież trudny - może wyprowadzić powieść na manowce, może spowodować, że będzie smutna nie do zniesienia albo słodka nie do zniesienia lub nie do zniesienia brutalna. A tymczasem pani Magda Papuzińska z taktem i talentem,...

7954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]