Reklama

Ładowanie...

Rzecznicy wojny światopoglądowej

23.07.2012
Czyta się kilka minut
Platforma Obywatelska znajduje się pod naciskiem liberalno-lewicowych mediów, pojmujących świeckość państwa jako nieobecność religii i Kościołów w sferze publicznej.
O

Od kilku miesięcy coraz silniej rozlegają się głosy, by PO zajęła zdecydowane stanowisko po stronie „obozu postępu” w sporach dotyczących kwestii światopoglądowych i obyczajowych. Presja wzmogła się od czasu, gdy w partyjnych dyskusjach ujawniły się głębokie różnice dotyczące projektów prawnej regulacji metody in vitro.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, autor bardziej restrykcyjnego projektu ustawy, zakazującego zamrażania zarodków, nigdy nie był lubiany przez środowiska liberalno-lewicowe, ostatnio jednak stał się obiektem kampanii, w której nie polemizuje się już z jego poglądami, ale atakuje ad personam, przypisując mu niskie intencje (np. chęć przypodobania się biskupom) czy nazywając inkwizytorem. A przecież obecny minister sprawiedliwości daje – od początku swego zaangażowania politycznego – dowody stałości poglądów w kwestiach moralnych i światopoglądowych, a...

6494

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]