Reklama

Rzecznicy wojny światopoglądowej

Rzecznicy wojny światopoglądowej

23.07.2012
Czyta się kilka minut
Platforma Obywatelska znajduje się pod naciskiem liberalno-lewicowych mediów, pojmujących świeckość państwa jako nieobecność religii i Kościołów w sferze publicznej.
O

Od kilku miesięcy coraz silniej rozlegają się głosy, by PO zajęła zdecydowane stanowisko po stronie „obozu postępu” w sporach dotyczących kwestii światopoglądowych i obyczajowych. Presja wzmogła się od czasu, gdy w partyjnych dyskusjach ujawniły się głębokie różnice dotyczące projektów prawnej regulacji metody in vitro.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, autor bardziej restrykcyjnego projektu ustawy, zakazującego zamrażania zarodków, nigdy nie był lubiany przez środowiska liberalno-lewicowe, ostatnio jednak stał się obiektem kampanii, w której nie polemizuje się już z jego poglądami, ale atakuje ad personam, przypisując mu niskie intencje (np. chęć przypodobania się biskupom) czy nazywając inkwizytorem. A przecież obecny minister sprawiedliwości daje – od początku swego zaangażowania politycznego – dowody stałości poglądów w kwestiach moralnych i światopoglądowych, a...

6494

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]