Reklama

Rozmyte metropolie

Rozmyte metropolie

01.06.2014
Czyta się kilka minut
Do tej pory polski ustawodawca stworzył dwa instrumenty współdziałania samorządów.
Z

Związki komunalne i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego. Potrzebny jest nowy instrument współdziałania, który będzie o wiele mocniejszy od stowarzyszeń i jednocześnie o wiele bardziej elastyczny niż związki komunalne. Jest on potrzebny zwłaszcza metropoliom. Rozkład życia na tych obszarach jest w tej chwili nierównomiernie rozłożony, a granice administracyjne zaczynają się zacierać. Dlatego konieczny jest instrument, który umożliwiałby wspólne zarządzanie tymi dziedzinami.
Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]