Reklama

Nowe MIASTO

Nowe MIASTO

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Platforma miasto powstała z potrzeby integracji wiedzy. O miastach wiemy bowiem dużo, ale wiedza ta jest rozproszona.
C

Celem naszego portalu jest jej gromadzenie w jednym miejscu. Zainteresowani tematyką miejską znajdą tam opracowania tworzone przez Związek Miast Polskich, Związek Urbanistów Polskich oraz liczne materiały pochodzące z uniwersytetów i ministerstw zajmujących się tematyką miejską. Nie zabraknie także danych statystycznych, doniesień o aktualnych wydarzeniach czy informacji o pracach nad aktami prawnymi dotyczącymi funkcjonowania miast i polityki miejskiej.
Informacje tam zgromadzone będą uporządkowane w kilkanaście dziedzin tematycznych: m.in. rewitalizacja, finanse, polityka społeczna, regionalny wymiar polityki miejskiej, krajowa polityka miejska, agenda miejska Unii Europejskiej, zintegrowany transport miejski oraz miejska gospodarka energetyczna, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. ©

ANDRZEJ PORAWSKI, dyrektor biura Związku Miast Polskich

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]