Reklama

Rozmowy z Erwinem Axerem

Rozmowy z Erwinem Axerem

-
20.11.2017
Czyta się kilka minut
„Teatr rodzi się z rozmowy” – powtarzał Axer za swoim przyjacielem i mentorem Jerzym Kreczmarem. Ta myśl przyświecała wydaniu wybranych rozmów z Erwinem Axerem. Książka składa się z trzech części.
W

W pierwszej znajdziemy autobiograficzne rozmowy, które Elżbieta Wysińska przeprowadziła z artystą. Druga część to zapisy spotkań Axera z innymi wybitnymi reżyserami teatralnymi: Peterem Steinem, Konradem Swinarskim, Georgijem Towstonogowem, Jerzym Jarockim i Maciejem Englertem. Część trzecia obejmuje wywiady przeprowadzone u schyłku pracy twórczej Axera: po części są to wspomnienia, niekiedy sumujące wiedzę i doświadczenie reżysera, dyrektora, pisarza – wybitnego świadka XX wieku. ©

513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]