Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rozmowy z Erwinem Axerem

Rozmowy z Erwinem Axerem

20.11.2017
Czyta się kilka minut
„Teatr rodzi się z rozmowy” – powtarzał Axer za swoim przyjacielem i mentorem Jerzym Kreczmarem. Ta myśl przyświecała wydaniu wybranych rozmów z Erwinem Axerem. Książka składa się z trzech części.
W

W pierwszej znajdziemy autobiograficzne rozmowy, które Elżbieta Wysińska przeprowadziła z artystą. Druga część to zapisy spotkań Axera z innymi wybitnymi reżyserami teatralnymi: Peterem Steinem, Konradem Swinarskim, Georgijem Towstonogowem, Jerzym Jarockim i Maciejem Englertem. Część trzecia obejmuje wywiady przeprowadzone u schyłku pracy twórczej Axera: po części są to wspomnienia, niekiedy sumujące wiedzę i doświadczenie reżysera, dyrektora, pisarza – wybitnego świadka XX wieku. ©

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]