Reklama

Ładowanie...

Rosja ponawia ataki rakietowe na Ukrainę

Rosja ponawia ataki rakietowe na Ukrainę

27.06.2022
Czyta się kilka minut
R

Rosyjskie rakiety uderzały w ostatnich dniach na całej Ukrainie: od Jaworowa i Saren na zachodzie przez Czerkasy i Kijów po Odessę i Mikołajów; było wiele ofiar. Tak Rosja odpowiadała na serię politycznych szczytów – UE w Brukseli, grupy G7 w niemieckich Alpach i NATO w Madrycie – podczas których głównym tematem była rosyjska agresja; w Brukseli Ukraina i Mołdawia otrzymały status krajów kandydujących do UE. Tymczasem na froncie armia rosyjska posuwa się naprzód: po zajęciu Siewierodoniecka atakuje Łysyczańsk. Prezydent Zełenski ponawia apele o broń. W tym tygodniu USA mają podjąć decyzję o przekazaniu Ukrainie systemów przeciwlotniczych, by miała czym się bronić przed rakietami i lotnictwem. Na zdjęciu: usuwanie 500-kilogramowej bomby, która spadła na dach budynku, ale nie wybuchła. Charków, 23 czerwca 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]