Reklama

Rocznica tsunami

Rocznica tsunami

15.03.2021
Czyta się kilka minut
10 lat temu trzęsienie ziemi w Japonii wywołało tsunami, które spustoszyło nadbrzeżne miasta. Zginęło 20 tys. ludzi.
KAZUHIRO NOGI / AFP / EAST NEWS
P

Promieniowanie z uszkodzonych reaktorów elektrowni atomowej Fukushima wymusiło ewakuację okolicy; do dziś 40 tys. ludzi nie wróciło do domów. Wokół elektrowni ciągnie się strefa zamknięta wielkości 337 km kw. Mimo katastrofy Japonia nie zrezygnowała z energii atomowej. Na zdjęciu: Japończycy modlą się za ofiary o wschodzie słońca nad brzegiem morza w pobliżu miasta Sendai, 11 marca 2021 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]