Reklama

Ładowanie...

ReVita Wielkopolsko!

01.06.2011
Czyta się kilka minut
Jak przywrócić do życia, nadać nowe funkcje opuszczonym obiektom wojskowym czy przemysłowym? Trwa II edycja konkursu zainicjowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
W

W tym roku spośród 25 nadesłanych na konkurs "ReVita Wielkopolsko" propozycji jury wybrało 5 obiektów-kandydatów do architektonicznej rewitalizacji. Są to: budynek dworca kolejowego w Wolsztynie i budynki kolejowe w Pile, Fort IA Boyen w Poznaniu, wieża ciśnień w Szamotułach oraz fabryka tlenu w Czempinie. Miejsca zniszczone, zaniedbane, popadające w ruinę...

Ukazująca te obiekty wystawa zdjęć Światosława Wojtkowiaka, którą można było obejrzeć podczas Światowych Dni Innowacji, potwierdza, jak celnym pomysłem jest konkurs. Czy stary fort zamieni się w multimedialne centrum kulturowe? Czy dawna fabryka tlenu, goszcząc nowoczesne biura, stanie się kuźnią gospodarczych pomysłów? Wieża ciśnień - placówką muzealną? Kiedy powróci do nich życie, zbudzony zostanie uśpiony potencjał miejsca?

Może i Ty, Czytelniku - nadsyłając swoje propozycje...

1750

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]