Reklama

Ładowanie...

Renata Przemyk: być jak Bruce Lee [Własny pokój]

Renata Przemyk: być jak Bruce Lee [Własny pokój]

21.09.2022
Czyta się kilka minut
Renata Przemyk, piosenkarka: „Gdy mamie było źle, to mówiła, że czasem w życiu tak jest. Że może nagroda przyjdzie kiedy indziej, później, dalej. I że trzeba nieść swój krzyż. Bardzo nie lubiłam tego określenia. Nie czułam, że to mój krzyż, lecz że to niesienie bagażu całej rodziny, środowiska, systemu”.
Renata Przemyk / fot. Barbara Sadurska / Agi Jensen

Posłuchaj

R

Renata Przemyk (ur. 1966) jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Wydała szesnaście albumów muzycznych, w tym jedenaście płyt solowych. Za płytę „Andergrant” otrzymała Nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku (1996). W 2009 r. nagrodzona za całokształt pracy artystycznej przez London Music Academy.

CZYTAJ TAKŻE:

Renata Przemyk: Drugie życie z Klarą: „Najpierw podpisałam wszystkie adopcyjne papiery, a potem dopiero ją zobaczyłam. Miała osiem tygodni. Patrzyła świdrującym wzrokiem, bez mrugania i bez płaczu”.

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter