Reklama

Religia i polityka

Religia i polityka

10.07.2012
Czyta się kilka minut
W Polsce nie ma wolności słowa, a katolicy są prześladowani – taki przekaz popłynął z Jasnej Góry podczas jubileuszowej, 20. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.
W

W uroczystościach uczestniczyło ok. 200 tys. słuchaczy i zwolenników toruńskiej rozgłośni. „Demokracja w Polsce przekształciła się już w oligarchię i kontroluje wszystkie dziedziny życia jeszcze bardziej niż demokracja komunistyczna” – wołał w homilii biskup kielecki Kazimierz Ryczan. Hierarcha przestrzegał przed przypisywaniem demokracji praw boskich. Jako bożka postmodernistycznego świata bp Ryczan wymienił tolerancję. Wzywał też prezydenta RP, by wstawił się za prześladowaną telewizją Trwam, która nie otrzymała koncesji na cyfrowym multipleksie. „Zechciejcie ojczyznę nazwać po imieniu, ojczyzna nosi oblicze wiary i religii – apelował do rządzących. – To się liberałom i niewierzącym nie podoba. Chcą Polski bez Boga, a wiara i religia to obszary niepodległości ojczyzny”.

„Czytając homilię biskupa Ryczana, miałem wrażenie, że to homilia wygłaszana w kraju, który cierpi wielkie...

2788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]