Reklama

Punkt równowagi

Punkt równowagi

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Po pierwsze, rząd cieszy się popularnością w społeczeństwie. Po wtóre, wbrew cichym oczekiwaniom, w kraju nie nastąpił krach gospodarczy - giełda i złotówka prawie nie drgnęły. Po trzecie, rządowi potrzebne jest poparcie Samoobrony, LPR i PSL, ale nie jest ono przedmiotem całkowicie arbitralnych decyzji tych ugrupowań. Opozycja będzie się musiała sporo napocić, aby doprowadzić do destabilizacji gabinetu Marcinkiewicza.
N

Nie sądzę, żebym był najbardziej kompetentną osobą dla reprezentowania stanowiska PiS w sporze politycznym, gdyż członkiem tej partii nie jestem, nie uczestniczę w jej gremiach decyzyjnych, a jedynie kandydowałem na senatora przez nią zgłoszony i uczestniczę w jej klubie parlamentarnym. Wybrałem tę listę, gdyż - jakkolwiek nie jestem bezkrytyczny wobec niektórych punktów programu - w pełni akceptuje jego zasadnicze elementy, takie jak wzmocnienie autorytetu i obszaru funkcjonowania państwa, walkę z patologiami (korupcją, przestępczością zorganizowaną, anonimowymi grupami “trzymającymi władzę"), a także zahamowanie narastającego rozwarstwienia i przeciwstawienie solidaryzmu społecznego darwinowskiej walce o byt.

Koalicje i cwaniactwo

Oczywiście, jako doświadczony polityk stawiałem sobie pytanie, czy jest możliwa koalicja, w...

7871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]