Reklama

Przed założeniem świata

Przed założeniem świata

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Ks. Jacek Bolewski, jezuita, teolog: W chrześcijańskiej wizji Boga za mało dotychczas był zauważany element macierzyński. Ta niezaspokojona potrzeba macierzyńskiego wymiaru Boga objawiała się w rozbudowanym kulcie maryjnym.
A

Artur Sporniak: Bóg objawił drogę zbawienia w Jezusie. Ten niezmienny depozyt wiary został przekazany przez apostołów Kościołowi i "nie należy już więcej oczekiwać żadnego publicznego objawienia przed chwalebnym ukazaniem się Pana naszego, Jezusa Chrystusa", jak naucza Sobór Watykański II. Co zatem do naszej religijności wnoszą takie objawienia jak w Lourdes?

Jacek Bolewski SJ: Kościół określa takie objawienia jako "prywatne" i odróżnia je od Objawienia zawartego w Piśmie Świętym, które jest aktualizowane, zatem interpretowane w Tradycji. Prywatny charakter nowych objawień, takich jak w Lourdes czy Fatimie, oznacza, że nie są one dane do powszechnego wierzenia. Wierni mogą je przyjąć, ale nie muszą. Kościół zawsze przeprowadza wnikliwe badania, w jakim stopniu są one autentyczne. Ale nigdy uznanie objawień prywatnych nie oznacza, że podane...

13242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]