Reklama

Prośba o pomoc dla Romka

Prośba o pomoc dla Romka

25.03.2013
Czyta się kilka minut
Romek Kaławaj ma ponad 2,5 roku...
P

Pochodzi z Czyszek k. Mościsk na Ukrainie. Dziecko urodziło się zdrowe. Po jakimś czasie zdiagnozowano u Romka bardzo rzadką chorobę – zespół moyamoya, powodującą niedrożność dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, co prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba już dwa razy spowodowała u dziecka udar mózgu i krwotok mózgowy. W ostatnich dniach chłopiec stracił wzrok. Jedyna szansa na życie dla Romka to operacja w Bostonie – jej koszt wynosi 100 tys. dolarów, a rodzice nie są w stanie go pokryć. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Czytelników o pomoc. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji:
BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem „Romek Kaławaj”
Monika Narmuntowska-Michalak, Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga (www.fundacjamosinga.zgora.eu)

867

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]