Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

02.11.2014
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z prośbą do Czytelników „TP” o pomoc dla 36-letniego Aleksandra Kowsza z Melitopola [Zaporoże] na Ukrainie.
A

Aleksander od dziecka choruje na hemofilię. Brak skutecznego leczenia i leków, tzw. faktorów, sprawił, że porusza się z wielkim trudem – głównym objawem hemofilii są bardzo bolesne wylewy krwi do stawów. Aby uniknął wózka inwalidzkiego, konieczna jest wymiana stawów kolanowych. Dodatkowo Aleksander w czasie transfuzji został zarażony żółtaczką typu C. Roczne leczenie tej choroby to ok. 47 tys. zł. Miesięczna pensja Aleksandra to 1039 hrywien, czyli ok. 260 zł. Aleksander sam wychowuje 13-letniego syna. Ten młody Polak nie ma najmniejszych szans, by samodzielnie zebrać środki na leczenie. Prosimy o wpłaty na konto fundacji – BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Aleksander Kowsz”.

738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]