Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Zwracamy się z serdeczną prośbą do Czytelników „TP” o pomoc dla 9-letniej Wiktorii Roman ze Skeliwki (dawny Felsztyn, rejon Samborski) oraz 33-letniego Michała Łopuszańskiego ze wsi Worosów na Ukrainie.
W

Wiktoria urodziła się z poważną wadą serca. Po operacji i przyjmowaniu dużej ilości leków straciła słuch. Dzięki pomocy wielu osób, udało się wstawić implant ślimakowy w Warszawie. By implant nadal spełniał swoją funkcję, konieczna jest wymiana procesora mowy (urządzenie obsługujące implant), którego koszt wynosi ok. 40 tys. zł, za co rodzice muszą w całości zapłacić sami.
Ponownie zwracamy się z prośbą o pomoc dla Michała Łopuszańskiego, który wskutek udaru ma usuniętą połowę mózgu (sparaliżowana lewa strona ciała). Potrzebna jest stała rehabilitacja, przynajmniej raz na 2-3 miesiące (jej koszt to ok. 4 tys. zł) oraz specjalistyczne leki, m.in. przeciwpadaczkowe. Na Ukrainie za wszystko pacjent płaci sam. Tylko dzięki rehabilitacji Michał ma szansę na choć częściową samodzielność. Rodzice po wypadku syna sprzedali większość dobytku, dziś nie mają możliwości zdobycia środków....

1218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]