Reklama

Ładowanie...

Prośba o pomoc

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą do Czytelników „TP”
F

Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą do Czytelników „TP” o pomoc dla 32-letniego Michała Łopuszańskiego, zamieszkałego we wsi Worosów – woj. lwowskie. W marcu br. Michał w wyniku zatoru w żyle szyjnej doznał udaru mózgu. Późna diagnoza sprawiła, że duża część mózgu obumarła i została usunięta podczas operacji. Rodzice zapłacili za nią 4 tys. euro, zapożyczając się i wyprzedając dobytek. Do czasu choroby wysportowany Michał pracował jako malarz pokojowy; dziś ma sparaliżowaną lewą stronę ciała, porusza się z trudem, nie mówi. Aby wrócić do minimalnej sprawności, potrzebna jest rehabilitacja – co najmniej raz na dwa miesiące oraz specjalistyczne leki. Koszt 10-dniowej rehabilitacji we Lwowie to 10 tys. hrywien, czyli ok. 4 tys. zł. Rodzina wyczerpała wszystkie możliwości finansowania leczenia Michała, a na Ukrainie medycyna...

1152

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]