Reklama

Program dla Nowego Świata

Program dla Nowego Świata

20.05.2007
Czyta się kilka minut
Na horyzoncie gromadzą się "ciemne chmury, zagrażając "jedności a nawet "naturalnej tożsamości rodziny. Benedykt XVI, inaugurując prace CELAM, ogłasza alarm.
12 maja: Papież na Mszy św. w Aparecida
C

Coraz nowe prawa cywilne są "przeciwne małżeństwu, popierają antykoncepcję i przerywanie ciąży, zagrażają przyszłości narodów". W ułożonej przez siebie modlitwie, niejako podsumowaniu podróży do Brazylii, Papież prosi: "Panie, dopomóż bronić życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, oświeć rodziny w ich wątpliwościach, wspieraj w sytuacjach trudnych, w codziennych cierpieniach, niech katolicy wychodzą zwycięsko z prób, przed którymi stają". Przemówienie - sześć bitych stronic - jest jednym z najważniejszych tego pontyfikatu. Wytycza orientację polityczną i doktrynalną Benedykta XVI. Nie ogranicza się oczywiście do rozważań dotyczących rodziny. Analizuje stosunek Kościoła do polityki, zło różnych ideologii, inkulturację Ewangelii w Ameryce Łacińskiej, rolę świeckich i kreśli wizję schyłku grożącego społeczeństwom, jeśli zapomną o Bogu. Potępia globalizację stawianą nad...

3436

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]