Reklama

Problemy z odbudową Notre Dame

Problemy z odbudową Notre Dame

01.07.2019
Czyta się kilka minut
To nie było podpalenie – wynika ze śledztwa w sprawie pożaru paryskiej Notre Dame.
KARINE PERRET / AFP / EAST NEWS
Ś

 

Śledczy skupiają się na instalacji zasilającej dzwony i skrzynce elektrycznej zamontowanej podczas stawiania rusztowań. Tymczasem media donoszą o chaosie decyzyjnym: prezydent Macron chce pokazać światu odbudowaną katedrę podczas olimpiady w 2024 r. i zarzuca urzędom ds. zabytków opieszałość. Zbiórka na odbudowę idzie wolniej niż sugerowały początkowo media po pożarze obietnice setek milionów euro od francuskich potentatów zdawały się czynić masowe zbiórki bezzasadnymi. Tymczasem to drobni darczyńcy zebrali już 80 mln euro, a „wielcy” czekają na kosztorysy i promesy zabezpieczające wykorzystanie ich środków... Na zdjęciu: arcybiskup Paryża przewodniczy 15 czerwca pierwszej po pożarze mszy w katedrze, w kaplicy Matki Bożej. ©℗

Czytaj także: Ogień i lód - Dariusz Rosiak po pożarze Notre Dame

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]