Reklama

Ładowanie...

Prezydent Duda w Kijowie

Prezydent Duda w Kijowie

23.05.2022
Czyta się kilka minut
JAKUB SZYMCZUK / KPRP

„Pojawiły się niepokojące głosy, że Ukraina powinna przystać na żądania Putina. Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości” – mówił Andrzej Duda 22 maja w ukraińskim parlamencie, podkreślając, że „jeśli Ukraina zostanie poświęcona (...), jeśli straci choćby centymetr swojego terytorium, to będzie potężny cios (...) także dla całego świata zachodniego”. Mowa tu o spekulacjach, jakoby rządy Niemiec, Francji i Włoch były po cichu gotowe na „szybki pokój z Rosją, za który zapłaciłaby ziemiami Ukraina” – jak pisał „Dziennik Gazeta Prawna”. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]