Reklama

Pożegnanie Jacka Kuronia

Pożegnanie Jacka Kuronia

22.08.2004
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie Marszałku,
p

pragnę na ręce Pana Marszałka złożyć wyrazy głębokiego żalu z powodu śmierci Jacka Kuronia, ministra w moim rządzie, wieloletniego kolegi w ławach poselskich, a przede wszystkim wspaniałego człowieka. O Jacku Kuroniu, który był postacią legendarną, można mówić bez końca. Szczególnie dzisiaj, w dobie kryzysu autorytetów, kiedy przeżywamy w Polsce brak zaufania do polityków, cechy Jacka takie jak: troska o słabych, podporządkowanie osobistego interesu dobru wspólnemu i dobru państwa, pozostają przykładem dla każdego zaangażowanego w życie publiczne, niezależnie od reprezentowanej opcji politycznej.

Być może dzisiaj nie potrafimy sobie do końca uświadomić jego wielkości. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Polska będzie tym lepsza, im więcej będziemy mieli tych, którzy będą go naśladować.

HANNA SUCHOCKA, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]