Reklama

Powrót niepokornych

Powrót niepokornych

05.02.2013
Czyta się kilka minut
Nowe pismo Pawła Lisickiego,...
1

1

zapowiadane od momentu usunięcia go ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze”, nosi tytuł „Do Rzeczy”. Z okładki pierwszego numeru spogląda na nas sam Lisicki oraz jego najważniejsi współpracownicy: Rafał A. Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Piotr Semka i Waldemar Łysiak. Poniżej dumna deklaracja: „Wracamy. Niepokorni dziennikarze nie dali się skreślić”.

2

Oznajmienie powrotu brzmiałoby mocniej, gdyby nie to, iż część dawnej, niepokornej redakcji „Uważam Rze” natychmiast po usunięciu Lisickiego przeniosła się na łamy pisma „W Sieci”, redagowanego przez Jacka Karnowskiego. Wiele wskazuje, iż pismo to umiejętnie wykorzystało zamieszanie wokół zmiany redakcji „tygodnika niepokornych autorów” i przejęło większość jego czytelników. W każdym zaś razie: z dwutygodnika błyskawicznie przekształciło się w tygodnik (...

2974

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]