Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Potrzebujemy silnych instytucji

Potrzebujemy silnych instytucji

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Jacek Woźniak, pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Planowania Strategicznego: Regiony są i będą, przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej, jednym z kluczowych zasobów rozwojowych naszego kraju.
W

W ostatnich kilku latach stały się rozpoznawalną i utrwaloną marką, a samorząd województwa jest coraz poważniejszym partnerem w debacie ze stroną rządową. Fundamentem siły regionów jest jednak nadal mechanizm dystry-bucji funduszy unijnych. Silne uzależnienie województwa od środków europejskich stanowi potencjalne zagrożenie. Jeśli ich zabraknie, regiony mogą popaść w rozwojową stagnację. Zagrożeniem dla przyszłości regionów może być również brak reform kompetencyjnych czy niesprzyjająca koniunktura dla polityki regionalnej w UE. Województwa potrzebują także sprawnych instytucji, wzmacniania umiejętności współpracy, dobrych partnerów. Ważne jest dobre planowanie strategiczne, które będzie zawierało wizje zmian, a nie tylko sposoby na rozwiązywanie bieżących problemów.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]