Reklama

Pomoc dla Marty

Pomoc dla Marty

22.05.2007
Czyta się kilka minut
Nasza 8-letnia córka Marta urodziła się zchorobą Recklinghausena (nerwiako-włókniowatość). To schorzenie uwarunkowane genetycznie inieuleczalne...
M

Marta ma stwierdzone rezonansem magnetycznym zmiany w mózgu, na jej ciele występują charakterystyczne plamy chorobowe oraz pojedyncze guzki. W 2005 r. wykryto u niej duży guz obejmujący miednicę małą. W ciągu siedmiu miesięcy córka przeszła cztery operacje, które usunęły jednak znikomą część guza, tak że obecnie zagraża on pozostałym organom. Na domiar złego, po pierwszej operacji powstał tętniak tętnicy biodrowej; każdy uraz grozi jego pęknięciem i krwotokiem wewnętrznym. Marta cierpi też na alergię i astmę oskrzelową, z powodu których powinna często wyjeżdżać do ośrodków sanatoryjnych. Konieczna jest jej rehabilitacja.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w leczeniu i rehabilitacji naszej córki, prosimy o wpłaty na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (ul. Łomiańska 5 Warszawa 01-685, tel. 0.22.833.88.88, www.dzieciom.pl):

PKO BP SA XV O/Warszawa

50 1020 1156 0000 7902 0007 7248,

z dopiskiem "darowizna na leczenie i rehabilitację Marty Falfus".

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

MONIKA i MACIEJ FALFUS (Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]