Reklama

Pomoc dla Marty

Pomoc dla Marty

22.05.2007
Czyta się kilka minut
Nasza 8-letnia córka Marta urodziła się zchorobą Recklinghausena (nerwiako-włókniowatość). To schorzenie uwarunkowane genetycznie inieuleczalne...
M

Marta ma stwierdzone rezonansem magnetycznym zmiany w mózgu, na jej ciele występują charakterystyczne plamy chorobowe oraz pojedyncze guzki. W 2005 r. wykryto u niej duży guz obejmujący miednicę małą. W ciągu siedmiu miesięcy córka przeszła cztery operacje, które usunęły jednak znikomą część guza, tak że obecnie zagraża on pozostałym organom. Na domiar złego, po pierwszej operacji powstał tętniak tętnicy biodrowej; każdy uraz grozi jego pęknięciem i krwotokiem wewnętrznym. Marta cierpi też na alergię i astmę oskrzelową, z powodu których powinna często wyjeżdżać do ośrodków sanatoryjnych. Konieczna jest jej rehabilitacja.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w leczeniu i rehabilitacji naszej córki, prosimy o wpłaty na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (ul. Łomiańska 5 Warszawa 01-685, tel. 0.22.833.88.88, www.dzieciom.pl):

PKO BP SA XV O/Warszawa

50 1020 1156 0000 7902 0007 7248,

z dopiskiem "darowizna na leczenie i rehabilitację Marty Falfus".

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

MONIKA i MACIEJ FALFUS (Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]