Reklama

Ładowanie...

Polska Misja Medyczna

Polska Misja Medyczna

20.07.2003
Czyta się kilka minut
Apel o pomoc dla Iraku
P

Polska Misja Medyczna jest pozarządową organizacją skupiającą lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych. Od 1999 roku PMM zorganizowała kilkanaście akcji o charakterze ratowniczym i humanitarnym w Polsce i poza granicami kraju - w Albanii, Kosowie, Rumunii i Afganistanie. 

    Obecnie PMM włącza się w działania mające na celu niesienie pomocy humanitarnej ludności poszkodowanej podczas wojny w Iraku. Projekt obejmuje utworzenie na terenie tego kraju mobilnego szpitala polowego.

    Główny cel PMM stanowi zapewnienie opieki medycznej najbardziej dotkniętym pogarszającymi się z powodu wojny i zniszczonego systemu opieki zdrowotne warunkami życia. Istotna jest także pomoc przy odbudowie. W tym celu zespół medyczny PMM podejmie współpracę z miejscową kadrą medyczną, lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi służbami udzielającymi pomocy ofiarom wojny. Po zakończeniu działalności pozostały sprzęt medyczny i leki PMM przekaże lokalnym ośrodkom medycznym.

    Na początku kwietnia 2003 roku polski rząd podjął decyzję o przekazaniu PMM dotacji w wysokości 2 mln złotych na wyposażenie szpitala polowego. PMM otrzymała również od firm farmaceutycznych leki wartości ok. 1,2 mln złotych. Do uruchomienia szpitala w Iraku brakuje jeszcze około 1 mln złotych na transport i bieżącą działalność. PMM poszukuje wolontariuszy: anestezjologów, chirurgów ogólnych, chirurgów ortopedów, pediatrów, internistów, pielęgniarek anestezjologicznych i ratowników medycznych oraz osób do obsługi technicznej.

    Osoby, które chciałyby wspomóc działalność Polskiej Misji Medycznej w Iraku, prosimy o wpłaty na konto: 

Bank Pekao S.A. III O/Kraków filia 8 
ul. Krakowska 46 
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna 
nr 10701193-459811-2221-0100
z dopiskiem "Irak"

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]