Reklama

Polska Misja Medyczna

Polska Misja Medyczna

20.07.2003
Czyta się kilka minut
Apel o pomoc dla Iraku
P

Polska Misja Medyczna jest pozarządową organizacją skupiającą lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych. Od 1999 roku PMM zorganizowała kilkanaście akcji o charakterze ratowniczym i humanitarnym w Polsce i poza granicami kraju - w Albanii, Kosowie, Rumunii i Afganistanie. 

    Obecnie PMM włącza się w działania mające na celu niesienie pomocy humanitarnej ludności poszkodowanej podczas wojny w Iraku. Projekt obejmuje utworzenie na terenie tego kraju mobilnego szpitala polowego.

    Główny cel PMM stanowi zapewnienie opieki medycznej najbardziej dotkniętym pogarszającymi się z powodu wojny i zniszczonego systemu opieki zdrowotne warunkami życia. Istotna jest także pomoc przy odbudowie. W tym celu zespół medyczny PMM podejmie współpracę z miejscową kadrą medyczną, lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi służbami udzielającymi pomocy ofiarom wojny. Po zakończeniu działalności pozostały sprzęt medyczny i leki PMM przekaże lokalnym ośrodkom medycznym.

    Na początku kwietnia 2003 roku polski rząd podjął decyzję o przekazaniu PMM dotacji w wysokości 2 mln złotych na wyposażenie szpitala polowego. PMM otrzymała również od firm farmaceutycznych leki wartości ok. 1,2 mln złotych. Do uruchomienia szpitala w Iraku brakuje jeszcze około 1 mln złotych na transport i bieżącą działalność. PMM poszukuje wolontariuszy: anestezjologów, chirurgów ogólnych, chirurgów ortopedów, pediatrów, internistów, pielęgniarek anestezjologicznych i ratowników medycznych oraz osób do obsługi technicznej.

    Osoby, które chciałyby wspomóc działalność Polskiej Misji Medycznej w Iraku, prosimy o wpłaty na konto: 

Bank Pekao S.A. III O/Kraków filia 8 
ul. Krakowska 46 
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna 
nr 10701193-459811-2221-0100
z dopiskiem "Irak"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]