Reklama

Poczta Waszyngton–Moskwa

Poczta Waszyngton–Moskwa

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Donald Trump junior ujawnił maile, które wymieniał ze związaną z ekipą Putina rosyjską prawniczką Natalią Weselnitską.
S

Stwierdził, że robi to w imię przejrzystości w życiu publicznym, za co bardzo pochwalił go tata. Ale treść korespondencji mocno uderza w obydwu. W jednym z maili współpracownik Trumpa Rob Goldstone informuje, że rosyjski prokurator ma dokumenty, które mogą pomóc postawić Hillary Clinton w stan oskarżenia. Młody Trump napisał w odpowiedzi: „Uwielbiam to!”.

Ta korespondencja dowodzi, że celem spotkania z Weselnitską było omówienie tematu zrobienia krzywdy Clinton z udziałem Kremla. Pomoc w kampanii ze strony obcego rządu jest w Ameryce przestępstwem, a z maili wynika, że Trump junior był tą pomocą zainteresowany.

W ciągu najbliższych dni syn prezydenta zostanie pewnie wezwany na przesłuchanie zarówno przez kongresowe komisje śledcze badające związki Trumpa z Putinem, jak i przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Junior właśnie przybliżył perspektywę impeachmentu seniora. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]