Reklama

Poczta Waszyngton–Moskwa

Poczta Waszyngton–Moskwa

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Donald Trump junior ujawnił maile, które wymieniał ze związaną z ekipą Putina rosyjską prawniczką Natalią Weselnitską.
S

Stwierdził, że robi to w imię przejrzystości w życiu publicznym, za co bardzo pochwalił go tata. Ale treść korespondencji mocno uderza w obydwu. W jednym z maili współpracownik Trumpa Rob Goldstone informuje, że rosyjski prokurator ma dokumenty, które mogą pomóc postawić Hillary Clinton w stan oskarżenia. Młody Trump napisał w odpowiedzi: „Uwielbiam to!”.

Ta korespondencja dowodzi, że celem spotkania z Weselnitską było omówienie tematu zrobienia krzywdy Clinton z udziałem Kremla. Pomoc w kampanii ze strony obcego rządu jest w Ameryce przestępstwem, a z maili wynika, że Trump junior był tą pomocą zainteresowany.

W ciągu najbliższych dni syn prezydenta zostanie pewnie wezwany na przesłuchanie zarówno przez kongresowe komisje śledcze badające związki Trumpa z Putinem, jak i przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Junior właśnie przybliżył perspektywę impeachmentu seniora. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]