Reklama

Ładowanie...

Po stronie Boga

27.02.2005
Czyta się kilka minut
11 marca trafi do polskich księgarń najnowsza książka Jana Pawła II Pamięć i tożsamość (za tydzień fragment wydrukuje TP). Na zaproszenie wydawnictwa Znak, które opublikuje książkę, przebywał w Krakowie prezes Libreria Editrice Vaticana, ks. prałat Giuseppe Scotti.
A

ARTUR SPORNIAK: - Książka Papieża miała ukazać się równocześnie w kilku krajach. Tymczasem promocja włoskiej wersji odbędzie się 23 lutego, zaś polskiej - dopiero 14 marca. Dlaczego?

KS. GIUSEPPE SCOTTI: - Plany promocyjne zmienił koncern multimedialny “Rizzoli", który otrzymał od Libreria Editrice Vaticana zgodę na sprzedaż praw autorskich do wszystkich krajów poza Polską. Uznano, że skoro książka porusza tak ważne zagadnienia, jak sens historii, lepiej będzie urządzić światową promocję rozciągniętą w czasie. W ten sposób książka będzie dłużej obecna w światowych mediach. Dlatego najpierw ukazuje się we Włoszech, w Niemczech i Hiszpanii (23 lutego), potem w Wielkiej Brytanii (28), we Francji (3 marca), zaś w Ameryce Północnej dopiero na początku kwietnia.

- W jakich językach ukaże się książka?

...
3934

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]