Reklama

Ładowanie...

Po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Z

Znakiem charakterystycznym Festiwalu Jazz Jantar są nowe twarze – artyści określani jako wschodzące gwiazdy sceny jazzowej. W tym roku to Amirtha Kidambi, Heroes Are Gang Leaders, Battle Trance, a także brytyjski Dinosaur. Amirtha Kidambi z zespołem ELDER ONES pokaże osobliwe spojrzenie na rag i muzykę karnatycką, połączone z improwizacją. HEROES ARE GANG LEADERS to kolektyw jedenastu artystów, muzyków i poetów. Dowodzi nim James Brandon Lewis, młody saksofonista z Nowego Jorku, z jednej strony garściami czerpiący z hip-hopu przełomu lat 80. i 90., a z drugiej wierny uczeń Coltrane’a. BATTLE TRANCE to awangardowy kwartet saksofonowy, a DINOSAUR dzięki płycie „Together, as One” znalazł się w finale prestiżowej Mercury Prize (obok The xx, Eda Sheerana czy Blossoms; wyniki zostaną ogłoszone 14 września).

Informacje o artystach i program Festiwalu Jazz Jantar na jazzjantar.pl

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]