Reklama

Plus dzielone przez dwa

Plus dzielone przez dwa

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Po siedmiu miesiącach rozłamu sytuacja w Radiu Plus zaczyna się klarować. Rozgłośnie tej sieci dzielą się między konkurujące o nie spółki CR Media i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, właściciela Radia Eska. 31 października startuje sieć Vox, gdzie inwestorem strategicznym jest ta druga spółka. Ale na rynku zamierza umocnić się też Radio Plus Polska-Zachód, odłam sieci utworzony z CR Mediami.
R

Radio Plus S.A. powstało w 1997 r. W przedsięwzięcie zaangażowało się 14 diecezji i dwa zakony: franciszkanie z Warszawy i Zgromadzenie Ducha Świętego z Bydgoszczy. Pod koniec ubiegłego roku spółka wpadła w kłopoty finansowe. Uchwałą walnego zgromadzenia akcjonariuszy radia markę Plusa sprzedano spółce CR Media, jednak współpracy z nowym inwestorem odmówiła część rozgłośni, zwana "stroną krakowską" - bo skupia się wokół przedstawicieli metropolity krakowskiego, delegowanego przez Episkopat do spraw radia. Zarzucano m.in., że do CR Mediów należy Antyradio, które w 2004 r. ukarano za szerzenie treści satanistycznych.

W lipcu sześć rozgłośni (Gdańsk, Gniezno, Zielona Góra, Gorzów, Głogów i Bydgoszcz) utworzyło wraz z CR Mediami sieć Radio Plus Polska-Zachód. Siedem innych stacji utworzyło wraz z Eską sieć Radia Vox.

W rozmowie z KAI szef Radia...

3673

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]