Reklama

Papieskie wydanie

Papieskie wydanie

30.05.2006
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" nr 23/2006 prawie w całości poświęcony jest relacjom z pielgrzymki Benedykta XVI: komentarze, zdjęcia i reportaże oraz wszystkie teksty przemówień papieskich. Ks. Adam Boniecki podsumowuje:"W uroczystych spotkaniach, pod powierzchnią uśmiechów, okrzyków, pieśni i oklasków, pojawiał się jakiś dysonans, zderzenie dwóch sposobów komunikowania: on chciał się z nami modlić i powiedzieć nam kilka ważnych rzeczy o nas, a myśmy chcieli z nim świętować"..
K

Komentarze do poszczególnych dni pobytu Papieża w Polsce piszą m.in.: Krzysztof Kozłowski, Marek Zając, Józefa Hennelowa, Wojciech Bonowicz, ks. Grzegorz Ryś.

"Lubię słuchać jego kruchego głosu, gdy tak bohatersko zmaga się z językiem polskim. Będzie mówił coraz lepiej i coraz więcej. Prawdopodobnie przeczuwa, że będzie tutaj goszczony chętniej niż gdzie indziej. (...) On teolog teologów, strażnik czystości doktryny - przyjeżdża szukać duchowego wsparcia do starych kobiet, dla których często Matka Boska jest czwartą osobą Trójcy Świętej." - Andrzej Stasiuk w swoim eseju "Niemiecki Ojciec" pisze (nie tylko) o zmaganiach Benedykta XVI z polszczyzną i formach religijności.

"Spotkanie z Papieżem było dla nas miłą niespodzianką. Tym bardziej że nie ograniczyło się do protokolarnych gestów, ale...

1726

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]