Reklama

Oświadczenie pracowników Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Oświadczenie pracowników Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza

27.02.2006
Czyta się kilka minut
Podzielamy w pełni stanowisko prof. dr. hab. Janusza Deglera w sprawie elementarnego poszanowania pracy edytorów naukowych, których ogromne zasługi dla kultury polskiej, doceniane jedynie w wąskim gronie znawców, są stale ignorowane i wymazywane z mapy dziedzictwa narodowego.
O

Ostatnim tego jaskrawym przykładem jest edycja powieści S. I. Witkiewicza "622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta", ogłoszona przez krakowskie Wydawnictwo Zielona Sowa, omówiona w nocie ("TP" nr 2/2006). Uważamy, że Wydawnictwo powinno przeprosić spadkobierców Pani Anny Micińskiej za naruszenie jej praw.

Stanowczo protestujemy przeciwko tego rodzaju praktykom wydawniczym.

Poznań, 15 lutego 2006

Następują podpisy 40 pracowników naukowych UAM

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]